Haber Detayı
10 Mart 2014 - Pazartesi 21:11 Bu haber 1089 kez okundu
 
Ayça Bingöl: 'Türk kadınına cesaret verdim'
‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’deki Cemile rolüyle Türk kadınlarına cesaret verdiğini söyleyen Bingöl, “Çaresizliklere karşı azmim insanları etkiledi” dedi
Magazin Haberi
Ayça Bingöl: 'Türk kadınına cesaret verdim'

Ortadoğu ve ABD’ye yönelik Birleşik Arap Emirlikleri’nden yayın yapan MBC4’te Liana Dahdouh’un İstanbul’da hazırlayıp sunduğu ‘Turki Ekstra’ programına bu hafta Ayça Bingöl konuk oldu. 15 yıllık sanatçı olduğu halde bir diziyle uluslararası üne kavuştuğunu belirten Bingöl, “Her hafta sinema filmi gibi dizi film çekiyoruz. Kalite arttı” dedi.

‘Dizideki çocuklarım hâlâ arıyor’

Ortadoğu ülkelerinde haftada 5 gün yayınlanan ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’ dizisinde rol alan Ayça Bingöl, şöyle devam etti: “Fiziksel ve duygusal olarak çok yorucuydu, değdi. Hâlâ, ’Bütün çocuklarımla’ görüşüyorum. Örneğin iki gün önce ‘en küçük oğlum Osman’ aradı, telefonda bana şarkılar söyledi. Cemile, 3 sene boyunca hücrelerime kadar ete, kemiğe büründü. Türk kadını hiçbir statü, yaş farkı olmadan ‘Cemile’de kendini buldu. En önemlisi çaresizliğin karşısındaki mücadele ve azmiydi. Bu belki birçok insana cesaret verdi. Cemile’nin birçok Türk kadınına böyle bir etkisinin olduğunu düşünüyorum.”

İHSAN DÖRTKARDEŞ / DHA

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Öyle, Bir, Geçer, Zaman, Ki’deki, Cemile, rolüyle, Türk, kadınlarına, cesaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı