Haber Detayı
29 Ocak 2014 - Çarşamba 10:38 Bu haber 1538 kez okundu
 
Demet Akalın ve Okan Kurt Dolandırıldı
Akalın'a sahte vekaletnameyle lüks cip sattığı, Okan Kurt'u da 12 milyon TL dolandırdığı öne sürülen Osman Görgülü'nün 12 yıl hapsi istendi.
Magazin Haberi
Demet Akalın ve Okan Kurt Dolandırıldı

Demet Akalın'a sahte vekaletnameyle lüks cip sattığı öne sürülen Osman Görgülü'ye 12 yıl hapis istendi. Zanlı ile kardeşi hakkında ayrıca Akalın'ın eşi Okan Kurt'u 12 milyon 650 bin TL dolandırdığı iddiasıyla dava açıldı.

SAHTE VEKALETNAMEYLE CİP SATMIŞ

İşadamı Okan Kurt'un eşi Demet Akalın'a sahte vekaletnameyle 2011 model Range Rover cip satarak 100 bin euro dolandırdığı iddia edilen Osman Görgülü'ye, 12 yıla kadar ağır hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede Kurt'un parayı şüphelinin banka hesabına yatırdığı, ancak vekaletname sahte çıktığı için kendi üzerine devredemediği belirtildi.

HESABINA 100 BİN EURO YATIRDIM

İstanbul Adliye Sarayı'na şikâyette bulunan Kurt, Osman Görgülü'yü kardeşi İhsan Görgülü olarak tanıdığını belirterek şunları anlattı, "Kendisini Kervansaray Otelleri'nin sahibi zengin bir işadamı olarak tanıttı. Elindeki cipi satmayı teklif edince kabul ederek onun hesabına 100 bin euro yatırdım. Satış için vekalet verdi, ama aracın rehinli olduğunu öğrenince şüpheliyi aradım. Bana rehini kaldıracağını söyleyip ortadan kayboldu. Bana kardeşinin kimliğiyle sahte vekalet vermiş. Daha önce kardeşine ait sahte kimlikle işlemiş olduğu suçlardan dolayı dava açılıp tutuklandığını öğrendik. Aracın devrini alamadık."

SAHTE EHLİYETİNE EL KONULDU

İstanbul 6. Asliye Ceza Mahkemesi'nde kimliği hakkında yalan beyanda bulunmak suçundan Osman Görgülü ile kardeşi İhsan Görgülü'ye dava açıldı. 6 Asliye Ceza Mahkemesi tarafından Osman Görgülü'nün sahte ehliyetine el kondu. Yine şüpheli Osman Görgülü'nün dolandırıcılık ve iflas suçundan 5, resmi belgede sahtecilik suçundan 2 kaydı daha bulundu. Marmaris 2 Sulh Ceza Mahkemesi'nce şüphelinin 'Mühür bozmadan aranıyor' kaydına rastlandı.

DAİRELERİ DE TESLİM ETMEDİ

Okan Kurt'un avukatı Sema Aydın ayrıca Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı'na iki kardeş aleyhine başka bir dolandırıcılık iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Aydın suç duyurusu dilekçesinde, "İhsan Görgülü olarak bildiğimiz Osman Görgülü'nün ortağı olduğu BO Gayrimenkul Yatırım ve Tekstil şirketiyle Esenyurt Çiftlik mevkisinde yapılacak evler için 2011 yılı için 12 milyon 650 bin lira ödeme yapıldı. Ancak daireler teslim edilmedi." bilgisi yer aldı. Elinde Ferrari, Mersedes, AudiLand Rover gibi 6 araç vardı. Toplam değeri 3 milyon lirayı buluyordu. Elindeki araçları bir şirkete satmış ve tüm banka hesaplarını da boşaltarak ortadan kaybolmuştur. İhsan doğruyu söylemedi. Maddi zararımız 12 milyon 650 bin TL." dedi.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Gaziosmanpaşa Savcılığı tarafından Osman Görgülü hakkında yine dolandırıcılık ve sahtecilik suçundan açılan soruşturma sürüyor.


Kaynak: Editör:
Etiketler: Akalına, sahte, vekaletnameyle, lüks, cip, sattığı, Okan, Kurtu, da, 12, milyo
Yorumlar
side>
Haber Yazılımı