Haber Detayı
02 Nisan 2014 - Çarşamba 15:12 Bu haber 2493 kez okundu
 
Sait Faik’ten Hikayeler...
Türk edebiyatının büyük ustası Sait Faik Abasıyanık, ölümünün 60. yılında Her Şey İnsanı Sevmekle Başlar isimli dinletiyle İş Sanat sahnesinde anılıyor.
- Haberi
Sait Faik’ten Hikayeler...

Türk hikâyeciliğinde kendine has tarzıyla ön plana çıkan Sait Faik, ardından gelen edebiyat kuşaklarına çeşitli açılardan öncülük etmiştir. Yazar insan ve insan sevgisi üzerinde temellenen, sade bir dille kaleme aldığı öykülerinde merkez-taşra ilişkisi üzerinde durmuş, sıradan insanın günlük hayatından kesitleri, İstanbul’u, adaları ve deniz temalarını sıklıkla işlemiştir. “Her şey İnsanı Sevmekle Başlar” dinletisinde Sait Faik’in sevilen hikâyelerinden özenle derlenen seçkiyi Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek seslendirecek.

Atilla Birkiye’nin düzenlemesi ve Mehmet Birkiye’nin rejisörlüğüyle eski bir radyo kayıt stüdyosu düzeninde seslendirilecek hikâyelere Serdar Yalçın’ın müzikleri eşlik edecek. Sait Faik’in “Projektörcü,” “Alt Kamara,” “Plajdaki Ayna,” “Sivriada Geceleri” ve “Hişt Hişt” gibi öykülerinin seslendirileceği dinleti, 14 Nisan Pazartesi akşamı İş Sanat’ta.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, edebiyatının, büyük, ustası, Sait, Faik, Abasıyanık, ölümünün, 60, yılında
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sait Faik’ten Hikayeler...
Sait Faik’ten Hikayeler...
Sait Faik’ten Hikayeler...
Sait Faik’ten Hikayeler...
Yorumlar
Haber Yazılımı