Haber Detayı
04 Mart 2014 - Salı 15:49 Bu haber 5815 kez okundu
 
Sıradaki en yakışıklı oyuncu adayı; Ufuk Değer
Best Model’in Best Smile’ı,Idol of Models'ın 2013 birincisi Ufuk Değer yeni dönemin aranan oyuncularından olacak.
- Haberi
Sıradaki en yakışıklı oyuncu adayı; Ufuk Değer

Ufuk Değer, Arel Üniversitesi Radyo ve Televizyon programcılığı bölümünde, çalıştığı işyerinin reklamlarında oynadı. Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde eğitimine devam eden Değer, pek gülmeyen yüzüne rağmen Best Model yarışmasında Best Smile unvanını kaptı.

Modelliğe adım atınca Idol of Models 2013 yarışmasına katılıp birinci olmayı da başardı. Ardından da Mr International’da Türkiye’yi temsil etti. Yarışmayı biraz da karıştırdı. İlk üçe girmeyi beklerken dereceye giremedi ve yarışmaya tepkiler yağdı.

Değer bu olayı şöyle anlatıyor: “Ben açıkçası ilk 3’te olacağıma kesin gözüyle bakıyordum. Buna etken olan şeylerse yarışmacıların bana olan tepkileri, halkın beni sürekli birinci ilan etmesi, sosyal medyada sürekli birinci sırada olmamdı. Hatta yarışmadan sonra birincinin gelip, ‘Sen çok iyi bir modelsin hatta benden bile iyisin’ demesi ve yarışmaya sosyal medyadan ‘Türkiye nasıl derece alamaz?’ diye tepki gösterilip yarışmanın web sitesine yorumlar yağması benim için çok önemli. Ama sonuç ne olursa olsun çok güzel vakit geçirdim, güzel bir deneyimdi.”

KALBİMİZİ UNUTUYORLAR

Model olmanın zevkli ve eğlenceli olduğunu belirten Değer, sürekli neşeli organizasyonlarda çalıştığı için sıkılmadığını anlatıyor. Özellikle herkesten önce modayı takip edip kimsenin daha görmediklerini giyip tanıtmak onu mutlu ediyor. Mesleğinin kötü yanının ise insanların ön yargılarının olduğunu söylüyor. “Modelse havalıdır, modelse güvenilmez... Halbuki bizim de bir kalbimiz olduğunu unutuyorlar” diyor.

YA BESYO YA RADYO-TV

Değer, televizyoncu bir aileden geliyor. Babası, amcası, halaları hepsi televizyoncu. Babasının çekimleri varken odasında takılan Değer’in Radyo-TV bölümünü seçmesi çok da tesadüf olmamış aslında. Ayrıca, “Onun dışında kamera önümde kendimi değerlendirmek istiyordum ama önce kamera arkasını öğrenmem gerekiyordu. Bu şekilde daha kalıcı ve birikimli olacaktım :) Üniversite yaşıma geldiğimde iki şey istiyordum. Ya BESYO ya Radyo TV. İkisi de çocukluktan beri istediğim bölümlerdi. Radyo-TV oldu,güzel oldu” diyerek geleceği de düşündüğünü anlatıyor.

KIZLARA UTANGAÇIM

“Şimdiki aklım olsa üniversite günlerini daha doya doya yaşardım” diyen Ufuk Değer, o günleri şöyle anlatıyor: “Üniversite yıllarım çok güzel geçti. Çocukluk hayallerim gerçek oldu. Öğrenci evi rahat. Kendi düzenin kendi hayatın. Karışanın yok. Sürekli uyaran aile yok ama zaman geçtikçe ailenin değerini anlıyorsun. İhtiyaç duyuyorsun. Üniversite hayatım kantinde geçti diyebilirim. Öyle çimenlere yayılıp gitar çalabileceğimiz kampüsümüz yoktu. Kantinde toplanır, sohbet ederdik. Kızların ilgisi vardı ama ben çok utangaç olduğum için fazla iletişime geçemezdim. Vize zamanları çok hareketliydi sınıfa erkenden gidip en stratejik yeri seçerdik. Genelde okula geç kalırdım. Öğrenci evi arkadaşlar eğlence falan derken sabahları uyanmak sıkıntı olurdu.”

HEDEF OYUNCULUK

Değer’in bundan sonraki hedefi ise oyunculuk. Oyunculuk eğitimi alıyor. Bunun nedeni olarak da erkek modellerin hak ettikleri noktalarda olmamasını gösteriyor. “Dünyaya baktığınızda erkek modasında erkek modellerin ne denli önemli pozisyonlarda durduğunu göreceksiniz. Ülkemizde bu işin maddi getirisi de çok fazla değil. Hal böyle olunca bütün modelleri günün birinde oyunculuk ve sahne sanatları bekliyor” diyor.


Kaynak: Pınar Karahan / Hürriyet Kampüs

Kaynak: Editör:
Etiketler: Best, Model’in, Best, Smile’ıIdol, of, Modelsın, 2013, birincisi, Ufuk, Değer, y
Yorumlar
Haber Yazılımı