Haber Detayı
30 Ocak 2014 - Perşembe 10:04 Bu haber 5744 kez okundu
 
Sosyeteyi sarsan rezalette ikinci perde!..
Sosyetenin ünlü isimlerinden Heves Ekinci’ye açılan ‘öteki kadın’ davasıyla ilgili farklı gelişmeler ortaya çıktı.
Magazin Haberi
Sosyeteyi sarsan rezalette ikinci perde!..

İşadamı Orhan Arıkçı’nin eşi Semra Fiz Arıkçı, Ekinci’nin eşini boşanmaya zorladığını, evli olmasına rağmen toplum önünde ilişki yaşayarak küçük düşürdüğünü iddia ederek eşine 50 bin TL tazminat davası açtı. Semra Fiz Arıkçı, davanın kabulü halinde bunun yüksek tirajlı 3 gazetede ilan edilmesini talep etti.

Sosyeteye bomba gibi düşen ‘öteki kadın’ davasında şok edici iddialar ortaya atıldı. 2010 yılından itibaren Heves Ekinci ile duygusal birliktelik yaşamaya başladığı söylenen Orhan Arıkçı’nın aslında iş yerindeki başka bir kadınla ilişkisi olduğu ve bu sebeple eşine boşanma davası açtığı öğrenildi. Bir sigorta şirketinde üst düzey yönetici olarak görev yapan Arıkçı’nın yaşadığı yasak aşk yüzünden işinden olduğu da söylentiler arasında yer alıyor.

"EŞİM GELİNİNLE İŞBİRLİĞİ YAPTI"

Öte yandan Heves Ekinci ile tanışıklığı bulunan Orhan Arıkçı, eşi Semra Fiz Arıkçı'nın kendisine dava açacağını duyunca hemen Heves Ekinci'yi arayıp, durumu bildirdiği öne sürüldü. Orhan Arıkçı'nın, "Senin gelininle (Aslı Üstünkaya) benim eşim bir şekilde tanışmış, ortak çalışıyor olabilirler. Facebook'ta bile arkadaşlar. Kumpasa gelebilirsin, para koparmak isteyebilirler, dikkat et." diyerek Ekinci'yi uyardığı iddia edildi.

'Aldatıldığını 3 yıl sonra mı algıladı?'

Heves Ekinci, Semra Fiz Arıkçı tarafından aleyhine açılan manevi tazminat davasıyla ilgili haberlere avukatı Osman Hacıbekiroğlu aracılığıyla cevap verdi. 

''2011 yılında eşi Orhan Arıkçı'nın Heves Ekinci ile ilişki yaşadığını iddia eden Semra Fiz Arıkçı, 2014 yılında tazminat davası açmıştır. Davanın açılma tarihine bakıldığında, toplum önünde küçük düştüğünü, kişilik haklarına saldırıldığını 3 yıl sonra algılayabilen düşüncenin sağlıklı olamayacağı bir yana hukuken de korunması söz konusu edilemeyecektir. Semra Fiz Arıkçı'nın eşi Orhan Arıkçı aleyhine İstanbul Anadolu 20. Aile Mahkemesi'nde açılan boşanma davasında; 'Eşinin işyerinde başka kadınla ilişki yaşadığı'nın iddia edilmiş olduğu dikkate alındığında Semra Hanım'ın sadece zamanla ilgili algılama problemi olmadığı aynı zamanda kişilerle de ilgili algılama problemleri yaşadığı açıktır''açıklamasıyla Heves Ekinci hakkında çıkan iddiaları yalandı.

GELİN - KAYNANA KAVGASI

Aslı Üstünkaya bir süre önce "Eski kaynanam beni taciz ediyor" diyerek aile mahkemesine şikâyette bulunmuştu. Heves Ekinci'nin ise ''Yazılı medyaya verdiği demeçlerle hakkımda hakaret ve iftira haberleri yaptırdığı'' gerekçesiyle eski gelini Üstünkaya'ya 500 bin TL'lik manevi tazminat davası açtığı öğrenildi.

HUSUMET NASIL BAŞLADI?

İşadamı Volkan Ekinci'den boşandıktan sonra eşiyle aynı evde yaşamaya devam eden, ardından evleri tekrar ayıran Aslı Üstünkaya, kayınvalidesi Heves Ekinci'yi yuvasını dağıtmakla suçlamıştı. Üstünkaya, merhum babası Mehmet Üstünkaya'dan miras kalan Yeniköy'deki yalının tapusunu, kayınvalidesi Heves Ekinci'nin kendi üzerine geçirmesi için baskı yaptığını iddia etmişti.

REŞAT BALCIOĞLU / HABERTÜRK İNTERNET SİTESİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sosyetenin, ünlü, isimlerinden, Heves, Ekinci’ye, açılan, ‘öteki, kadın’, davası
Yorumlar
Haber Yazılımı